عضویت در خبرنامه

قانون جذب وقرآن

برای مشاهده عکس ها در سایز بزرگ روی آنها کلیک کنید
تعداد مشاهده : 284
خانه > روانشناسی, مقالات > قانون جذب وقرآن

قانون جذب و قرآن

به نظر شما قانون جذب واقعیت داره ؟
بله این قانون کاملا ّواقعیه،اما تا الان کسی نتونسته واقعا ّاونو درست تعریف کنه یا بشناسه.ولی قرآن کریم این مساله رو برای ما کاملا تعریف کرده است .برای شروع به اولین سوره قرآن یعنی سوره حمد می پردازیم . تنها سوره ای که در آن بر خلاف تمام سوره ها که خداوند با انسان صحبت می کنه در این سوره انسان با خدا صحبت می کنه اما پیام های سوره حمد درباره جذب.من در اینجا طرز جذب کردن را در سوره حمد توضیح می دم.

جذب هفت مرحله داره (شاید یکی از دلایل عجیب بودن عدد هفت نیز همین قدرت جذب این عدد باشه)
قبل از جذب باید به خدا پناه ببریم.بعد از اون :

۱ -بسم ﷲ الرحمن الرحیم:در این مرحله شخص باید کار را با نام خدا آغاز کند و به این کاملا ّایمان داشته باشد که خداوند هیچ چیزی را برای خودش نیافریده است،بلکه همه چیز برای ماست و خداوند منتظر شخصی است که از آفریده های خودش به او ببخشد و خداوند بسیار بخشنده و مهربان است.پس باید کاری کنیم که اون شخصی که خداوند به دنبال اوست ما باشیم

۲-الحمد ﷲ رب العالمین:در این مرحله باید از خداوند به خاطر آنچه که به ما بخشیده تشکر کنیم.از چیزهای که به ما داده و از چیزهای که از ما گرفته چون خداوند هر چه که می بخشد از رحمتش است و هر چه که می گیرد از حکمتش و ما باید به خاطر هر دو از خدا تشکر کنیم و خداوند را باعث و بانی همه چیز در هستی بدونیم و غیر او را حتی یک لحظه باعث امیدمون ندونیم.

۳-الرحمن ارحیم:خداوند را به عنوان سخاوتمند ترین در تمام هستی بشناسیم و او را خسیس نپنداریم و اما چون نام رحمان برای امور دنیوی و الرحیم برای امور اخروی است،اون چیزی را که ما در ذهنمون داریم و می خواهیم جذب کنیم می تونه از هر دو مورد دنیوی و اخروی باشه

۴-مالک یوم الدین:خداوند را باید سلطان روزه جزا بدونیم و از عذاب خداوند بترسیم.یعنی در مقابل خدا احساس عجز کنیم و این احساس را که ما گنه کاریم وفقط به امید رحمت خداوند به درگاهش آمده ایم وگرنه ارزش لطف خدا رو همینجوری نداریم.

۵-ایاک نعبد و ایاک نستعین:این مرحله خیلی مهمه یعنی اگر کوچکترین شکی به خدا داشته باشیم یا چشم امیدمان به غیره خدا باشه یا کسی دیگه رو خدا بدونیم (مثل شعر جواد خلیلی که میگه شما زمینی ها همش همینید،اونور میزی رو خدامی دونید) جذب انجام نمیشه.

۶-جذب درست نیست پس چرا جواب نمی ده؟خوب جواب این سوال رو خداوندخودش داده خداوند می فرماید به من اعطا کن آنچه راکه مرابه سوی راه راست ببرد نه آنچه را که مرا به سمت گمراهیو خشمتو ببرد. پس ببینید چون خداوند ما رو دوست داره و نمی خواد به سمت عذاب خدا یا به سمت گمراهی پیش بریم،به خاطره همین بعضی از دعاهامونو یا همون جذبمونو قبول نمی کنه.اگه یه خورده تو خواستمون تجدید نظر کنیم و از این عاقبت بد دورش کنیم مطمئنا بهش می رسید.

برگرفته از کتاب “قانون جذب و شیوه های کاربرد آن در زندگی” – نوشته حسین وهابی
دانلود کامل کتاب: سایت پارس بوک

گردآوری: سایت ایده بگیر.کام